Gościem specjalnym podczas odbywającej się 21 września uroczystości otwarcia wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach był zaproszony przez wicestarostę Myślenickiego Tomasza Susia Andrzej Gromala. Znany i lubiany Dj Gromee, polski producent muzyczny, remikser, autor tekstów, DJ i malarz, tworzący głównie muzykę klubową, reprezentant Polski na 63. Konkursie Piosenki Eurowizji (2018) spotkał się z tischnerowską młodzieżą w auli Zespołu Szkół, a rozmowę prowadziły Kinga Kowalczyk i Dominika Małecka z kl. 2L2.

Gromee wspominał m.in. lata szkolne, mówił o swojej pracy i  muzyce. Dla Andrzeja Gromali najważniejsze w życiu są przyjaźń, radość i muzyka; niezachwianie wierzy w dobro człowieka, jest zdania, że każdy podlega zmianie i dąży ku poprawie. Wzorem do naśladowania w codziennym życiu jest dla niego matka. Największe marzenie, by zajmować się muzyką, spełniło się; pytany o najważniejsze dla niego utwory wskazuje te magiczne, przygotowywane wspólnie z żoną. Cieszy go ogromna popularność jego utworów na całym świecie, lubi spotkania z ludźmi i  bezpośredni kontakt z nimi. Magia grania na żywo sprawia mu radość, jednakże praca w studio – spokój, tworzenie, wyciszenie – również jest dla niego fascynująca.

W czasie spotkania Gromee podzielił się również z publicznością swoimi refleksjami, związanymi z konkursem Eurowizji,  podczas którego spotykają się ludzie z całego świata, których, pomimo rywalizacji,  muzyka łączy, co jest bardzo cenne.

Wspomniał również o projekcie  ORCHESTON, stanowiącym niezwykłe połączenie dwóch gatunków muzycznych, nad którym pracował i o którym marzył  kilka lat. Już w grudniu br. w Centrum Kongresowym ICE Kraków na jednym koncercie spotkają się dwa muzyczne światy: muzyki elektronicznej oraz muzyki klasycznej. Gromee razem z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej zagrają historię muzyki elektronicznej, największe hity elektroniki, m.in. takich twórców jak Daft Punk, Kraftwerk czy Avicii.

Na zakończenie sympatycznego, przebiegającego w przyjaznej atmosferze spotkania w Zespole Szkół,  miały miejsce pamiątkowe zdjęcia i autografy.

                                                                                          (bd)

Praktyki w Londynie

Back to top