W przeprowadzonym przez nauczycieli bibliotekarzy  konkursie fotograficznym  „Czytać można wszędzie” jury przyznało

3 wyróżnienia:

 

Kacper Jędrzejczyk,  kl. 3T3

Karolina Hajdus, kl. 3T1

Barbara Miśkowiec, kl. 2T3

 

Po odbiór nagród zapraszamy w poniedziałek, 18 listopada na dużej przerwie, do biblioteki szkolnej

Radośnie, ze śpiewem i tańcem społeczność ZS  świętowała kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia miała miejsce w dobczyckim RCOSie z udziałem zaproszonych gości, przedstawicieli władz powiatowych i gminnych, m.in. starosty myślenickiego Józefa Tomala i burmistrza GiM Dobczyce Tomasza Susia, a także przedstawicieli placówek kulturalno-oświatowych.

W spektaklu pt. "W Polskę wierzę" wystąpili uczniowie klas: 2T2 i 3T2, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Dobczycach oraz nauczyciele ZS. Scenariusz opierał się na rozmowie o współczesnym patriotyzmie, który powinien być wyrażany znajomością polskiej historii, literatury i kultury, a nie przez nadużywanie ważnych narodowych symboli.

10 października 2019 r. przyznano Nagrody Nobla w dziedzinie literatury - Olga Tokarczuk została laureatką Literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok.

W swoim uzasadnieniu Akademia Szwedzka napisała, że Olga Tokarczuk otrzymała Nobla za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia".

Zapraszamy Czytelników Zespołu Szkół do naszej biblioteki, zachęcamy do zapoznania się z twórczością noblistki Olgi Tokarczuk, jednej z najwybitniejszych współczesnych polskich pisarek. W naszym księgozbiorze posiadamy duży wybór jej utworów, m.in. : „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, „Księgi Jakubowe”, „ Gra na wielu bębenkach”, „Bieguni”, „Opowiadania bizarne” oraz „Dom dzienny, dom nocny”.

Dotychczasowi polscy nobliści w kategorii literatura:

• W 1905 r. Henryk Sienkiewicz za powieść „Quo vadis”
• W 1924 r. W. S. Reymont za „Chłopów”
• W 1980 r. Czesław Miłosz za całokształt twórczości
• W 1996 r. Wisława Szymborska również za całokształt twórczości

Podczas obchodzonego w październiku Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, przygotowaliśmy w czytelni multimedialnej wystawę czasową  „Różne oblicza książki”, na której znajdują się książki nietypowego formatu, posiadające unikalną szatę graficzną, zróżnicowaną czcionkę, oraz różnorodną tematykę.

Wystawę, na którą zapraszamy całą tischnerowską społeczność, można oglądać w godzinach pracy biblioteki szkolnej.

Przyjdź – zobacz – pożycz

Zapraszamy!

 W piątek, 12 października br.  w naszym Zespole Szkół odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych z udziałem społeczności szkolnej. W uroczystości uczestniczyli również zaproszeni goście, m.in. wicestarosta powiatu myślenickiego Rafał Kudas oraz przedstawiciele służb mundurowych, władz samorządowych a także rodzice uczniów.

Praktyki w Londynie

Back to top